E-Posta Hizmetleri

YENİ E-POSTA HESABI ALMAK İÇİN

Kişisel e-posta Hesabı Almak için:

Değerli Hacettepeliler,
Yeni kayıt yaptıran önlisans, lisans öğrencilerimiz, ders kaydı yaptıran yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz kampüse gelmeden portal.hacettepe.edu.tr adresinden "E-posta İşlemleri" menüsünden "Yeni hesap" butonundan @hacettepe.edu.tr uzantılı kullanıcı hesabı alabileceklerdir. Bu işlemi gerçekleştiremeyen kullanıcılarımız aşağıda yer alan birimlerimizden  kullanıcı hesabını temin edebilirler.

* Hacettepe Üniversitesi İdari Personel, Akademik Personel veya Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencisi iseniz :
Sıhhiye Yerleşkesinde; PC Laboratuvarına,
Beytepe Yerleşkesinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığına,

Detaylı bilgi ve yardım için 0.312 297 62 62 telefon numarasından Çağrı Merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kurumsal e-posta Hesabı Almak için:

Hacettepe Üniversitesi bünyesinde, fakülte, enstitü, bölüm, birim, üniversite ile ilgili bir topluluk, proje grubu, organizasyon vb. bir oluşum için ayrı bir e-posta hesabı almak mümkündür. Bunun için bağlı bulunduğunuz makamın (dekan, bölüm başkanı, müdürlük, vb.) yönetiminden dairemize yazılı bir istekte bulunulması gerekmektedir. İstekte, bu hesabın açık olarak ne amaçla açılacağı, kimin sorumlu olacağı ve ne kadar süre ile açık kalacağı belirtilmelidir.

Kurumsal Elektronik Posta Talep Formu

ŞİFREMİ UNUTTUM

ŞİFREMİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

Güvenlik nedeniyle 04 Aralık 2012 tarihinden itibaren Otomatik Şifre Değiştirme Sistemi'ne geçilmiştir. Bu sistemde, kullanıcılarımızın 90 günde bir http://portal.hacettepe.edu.tr adresinden veya SUN-JAVA SYSTEM CONVERGENCE ara yüzünden şifresini güncellemesi gerekmektedir. Güncelleme yapılmaması durumunda kullanıcılar, web mail veya posta istemcileri üzerinden e-postalarına ulaşamayacaklardır.
Kullanıcıların, e-posta şifrelerinin güvenliğini sağlamak için gerekli hassasiyeti ve dikkati göstermeleri ve bu sistem dâhilinde şifrelerini güncel tutmaları kullanıcıların lehine önem arz etmektedir.”
Şifrenizi aşağıdaki adımları takip ederek SUN-JAVA SYSTEM CONVERGENCE değiştirebilirsiniz.

1-portal.hacettepe.edu.tr adresinden HÜ. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Portal ekranına giriş yapınız.

2-HÜ E-posta butonuna tıklayınız.

3-hacettepe.edu.tr uzantısı olmadan kullanıcı adınızı ve geçici şifrenizi yazarak giriş yapınız.

4-Giris yaptıktan sonra Options>Global>Change Password ( Seçenekler>Genel>Parola Değiştir ) menüsünden şifrenizi değiştiriniz.

Geçici Şifre Değişikliğinde Dikkat Edilecek Hususlar

1-Seçeceğiniz şifre, 8 karakter olmalıdır.

2-Seçeceğiniz şifre bir büyük harf, bir küçük harf, iki rakam (ardışık olmamalı), bir özel karakter ( ? İşareti, * işareti, ! İşareti gibi ) ve üç küçük harf içermelidir.

3-Seçeceğiniz şifre, teknik sınırlamalar nedeniyle "ı,İ,ğ,Ğ,ş,Ş,ü,Ü,ö,Ö,ç,Ç" harflerini içermemelidir.