Kişisel Web Sayfaları için Web Servisi

FTP Bağlantı Ayarları:

FTP programında kullanılacak bağlantı bilgileri aşağıdaki gibidir.
Host/URL: yunus.hacettepe.edu.tr
Kullanıcı Adı/Username: kullanıcıadı (hacettepe uzantılı epostanızın @işaretinden önceki kısmıdır)
Şifre/Password: hacettepe eposta adresinizin şifresi

Genel Bilgiler:

Web sayfalarınızı oluşturan dosyalar kişisel web sayfanızı taşıyan sunucuda FTP ile açacağınız public_html klasörü içerisinde yer almalıdır.

Giriş sayfanızın (açılış sayfanızın) ismi index(.html, .htm, .php... gibi) olmalıdır.

Web sayfanızı herhangi bir tarayıcı yardımı ile http://yunus.hacettepe.edu.tr/~kullanıcıadı adresinden görüntüleyebilirsiniz.

CGI Hakkı
Tüm kullanıcılarımızın cgi kullanım hakkı bulunmaktadır. public_html dizini içindeki tüm dizinlerde CGI kullanım hakkı bulunmaktadır. CGI' larınızın "action" kısmına CGI nızın bulunduğu yeri tanımlamanız yeterlidir. CGI' ınıza web üzerinden erişmeyi deneyince "Not Found" biçiminde hata veriyor ise;
CGI programlarınızı sisteme doğru biçimde yerleştirdikten sonra, bu programlara referansları özel bir biçimde vermelisiniz.
Kişisel web sayfaları için public_html dizinine yerleştireceğiniz bir "deneme" CGI programı, http://yunus.hacettepe.edu.tr/~kullanıcıadı/deneme adresinden erişilebilir olacaktır.

MYSQL Kullanımı
Tüm kullanıcılarımızın mysql kullanım hakkı bulunmaktadır. Mysql kullanmak isteyen kullanıcılarımız veri tabanını istemlerini webmaster@hacettepe.edu.tr e-posta yolu ile bildirmeleri gerekmektedir.

Web Kota Uygulaması
Öğrenci kullanıcıları için 100MB büyüklüğünde disk alanı ayrılmıştır.

Kişisel web sayfası hazırlama ve yayınlama ile ilgili karşılaşacağınız soru ve sorunlar için webmaster@hacettepe.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

HACETTEPE ÜNIVERSITESI-BİDB'nin web kullanıcıları servis politikasında diğer kişi ve kurumlara haber vermeden değişiklik yapma hakkı saklıdır. Ayrıca, HACETTEPE ÜNIVERSITESI-BİDB merkezi web sunucusu üzerinde herhangi bir zamanda teknik değişiklikler yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklikleri önceden kullanıcılara bildirebileceği gibi, anlık olarak yapılabilecek değişikliklerin önceden duyurula maması da mümkün olabilir. Web kullanıcıları bu metinde yer alan bilgileri periyodik olarak izlemek ve olası değişikliklerden haberdar olmakla yükümlüdürler.